Podkonstrukcja CROSSFIX® została stworzona w celu spełnienia wymagań architektów, budowniczych oraz montażystów, którzy przywiązują dużą wagę do zrównoważonego rozwoju, ochrony środowiska, elastyczności i najwyższych wymogów bezpieczeństwa.

Stal nierdzewna już dawno zastąpiła aluminium pod względem ekonomicznym i ekologicznym; w szczególności pod względem redukcji CO₂.


Co więcej, wykonane ze stali nierdzewnej konsole CROSSFIX® cechują się wysoką nośnością, dzięki czemu – w porównaniu z innymi systemami dostępnymi na rynku – w danym projekcie można zastosować mniejszą ilość punktów kotwienia na metr kwadratowy. W efekcie CROSSFIX® oferuje klientom nie tylko znaczące oszczędności materiału, ale również przyczynia się do redukcji czasu potrzebnego na instalację.

CROSSFIX® sprawdza się również najlepiej pod względem bezpieczeństwa przeciwpożarowego dlatego, że stal nierdzewna spełnia najwyższe wymagania przeciwpożarowe.


Dla wszystkich wymagań architektonicznych


Siedziba Teampool
Siedziba Teampool
Seekirchen am Wallersee, Austria
Projekt Greisberger ZT-GmbH
Supermarket Spar
Supermarket Spar
Weinitzen, Austria
Projekt Scherr + Fürnschuss Architekten ZT-GmbH (© Spar AG/Werner Krug)
ENNI, biurowiec
Moers, Niemcy
Projekt Carpus + Partner AG
Dom opieki
Dom opieki
Hopfgarten, Austria
Projekt Mariacher & Partner ZT KG (© Hausberger)
EJOT TEC CENTER
EJOT TEC CENTER
Bad Laasphe, Niemcy
Projekt Pahl + Weber-Pahl Planungsgesellschaft mbH & Co. KG
Apollo Nivy
Bratysława, Słowacja
Projekt Make Architects (© HB Reavis)
Legero Siedziba główna i Outlet
Legero Siedziba główna i Outlet
Graz, Austria
Biuro projektowe Dietrich | Untertrifaller (© 2019 Bruno Klomfar)
Uniwersytet Aosta Valley
Uniwersytet Aosta Valley
Valle d'Aosta, Włochy
Biuro projektowe Mario Cucinella Architects
Kampus szkolny i mensa
Kampus szkolny i mensa
Bremervoerde, Niemcy
Biuro projektowe ABJ. Architekten
Dom jednorodzinny
Dom jednorodzinny
Rabac, Chorwacja
Biuro projektowe MOLO ZERO, Pan Leonid Zuban

Zalety





EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA

Znaczna redukcja mostków termicznych w porównaniu z konsolami aluminiowymi. Lepsze wartości U (współczynnik przenikania ciepła) przy tej samej grubości izolacji. Zredukowane zapotrzebowanie na materiał izolacyjny, co przyczynia się do ochrony środowiska. To wszystko sprawia, że system CROSSFIX® jest pierwszym wyborem przy planowaniu budynków certyfikowanych systemami, np. DGNB, LEED lub BREEAM.





BEZPIECZEŃSTWO

CROSSFIX® osiąga znacznie wyższy standard bezpieczeństwa niż systemy wykonane z aluminium lub materiałów hybrydowych z tworzywem sztucznym. Został opracowany również z myślą o spełnianiu stale rosnących wymagań projektowych – m.in. w zakresie ochrony przeciwpożarowej lub sejsmiki.





POWIERZCHNIA UŻYTKOWA

W porównaniu z konsolami aluminiowymi, zastosowanie systemu CROSSFIX® pozwala znacznie lepiej spełnić wszystkie wymagania konstrukcyjno-fizyczne. Istnieje możliwość zmniejszenia grubości izolacji, a tym samym przekroju ściany, co zwiększa powierzchnię użytkową.





ELASTYCZNOŚĆ

Konsola CROSSFIX® znajduje zastosowanie zarówno do montażu poziomego, jak i pionowego, bez względu na to, czy jest to punkt stały, czy przesuwny. Wiąże się to z maksymalną elastycznością w planowaniu oraz podczas montażu. W połączeniu z pozostałymi kotwiącymi i mocującymi elementami systemu, we wszystkich powszechnie stosowanych podłożach oraz w połączeniu konsoli i profilu nośnego gwarantowane są zgodne z normami i regulowane opcje mocowania. System podkonstrukcji CROSSFIX® łączy elastyczność i wysoką nośność z wydajnością cieplną oraz maksymalną ochroną przeciwpożarową.





NOŚNOŚĆ

Większa nośność dzięki użyciu stali nierdzewnej i opcjonalnemu zastosowaniu klucza dynamometrycznego. Możliwość przenoszenia znacznie większych obciążeń potwierdzona Europejską Oceną Techniczną. Przetestowane wartości nośności i regulowane specyfikacje obliczeniowe zapewniają większe bezpieczeństwo.





NISKI ŚLAD WĘGLOWY

CROSSFIX® wymaga zużycia znacznie mniejszej ilości energii w procesie produkcyjnym niż większość innych systemów na rynku. Pozostałe zalety systemu to: oszczędność energii po zainstalowaniu, niższe koszty ogrzewania i zredukowana ilość materiału izolacyjnego. Certyfikowany system CROSSFIX® to pierwszy wybór architektów, budowniczych oraz deweloperów, jeśli chodzi o zrównoważone podkonstrukcje fasad. Szczegóły dotyczące deklaracji środowiskowej można znaleźć w dokumentach EPD.


CROSSFIX® jest systemem kompletnym


CROSSFIX® jest systemem kompletnym

Przekonujący w każdym elemencie


CROSSFIX® Facts I
CROSSFIX® Facts II

CROSSFIX® – niewidoczny, ale niezbędny

​​​​​​​

Nasz serwis – jesteśmy do Twojej dyspozycji


Skontaktuj się z nami

T +48 34 35 10 660
infopl@ejot.com


Więcej informacji na temat CROSSFIX®


Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji, możesz je znaleźć w zakładce Do pobrania.

Więcej


CROSSFIX® – niewidoczny, ale niezbędny