Historia EJOT sięga początków XX wieku

Na całym świecie Grupa EJOT znajduje się na drodze wzrostu związanej z intensywną działalnością budowlaną, która charakteryzuje się tworzeniem nowoczesnej architektury przemysłowej. Najważniejsze projekty to otwarcie nowej hali produkcyjnej w Taicang/Chiny w 2013 roku, budowa centrum logistycznego i hali produkcyjnej 4.0 z warsztatem edukacyjnym w Bad Berleburg, jak również otwarcie Tech Center w Detroit/USA i Tokio/Japonia. Jako członek-założyciel i partner EJOT angażuje się w Automotive Center Südwestfalen (acs) w Attendorn, platformę badań i rozwoju oraz transferu wiedzy pomiędzy producentami samochodów, dostawcami i instytutami uniwersyteckimi w Południowej Westfalii. EJOT należy do elity innowacyjnej, „TOP 100" niemieckiej klasy średniej i zostaje nagrodzony w 2016 roku w kontekście niemieckich szczytów klasy średniej. Wraz ze śmiercią Hansa Wernera Kocherscheidta w kwietniu 2017 roku EJOT traci swojego założyciela, który przy maksymalnym osobistym zaangażowaniu i przedsiębiorczej wizji ukształtował grupę EJOT zatrudniającą 3300 pracowników na całym świecie i osiągającą obroty w wysokości ponad 500 milionów euro.
W 1984 roku zostaje wprowadzone logo EJOT dla wszystkich istniejących nazw firm. W tym samym roku powstaje również firma EJOT Baubefestigungen GmbH z siedzibą w Bad Laasphe. EJOT rozwija się w Europie, tworząc pierwsze biura sprzedaży w Wielkiej Brytanii, Norwegii i Francji. Strategia ta będzie kontynuowana w sposób ciągły aż do momentu założenia własnych zakładów produkcyjnych. Grupa EJOT rozwija się również w Niemczech i otwiera drugi zakład produkcyjny w Bad Laasphe. 1993 EJOT przejmuje fabrykę śrub Tambach w Turyngii i tym samym staje się jednym z największych producentów małych śrub w Europie. Certyfikaty zgodne z DIN ISO 9001 i DIN EN ISO 14001 dokumentują wysoki standard jakości w EJOT. Wraz z uruchomieniem nowej hali produkcyjnej w Bad Berleburg umacnia się również produkcja w tym zakładzie.
In 2018, the new EVO PT® screw is introduced, continuing the success story in the field of direct screw fastening of plastics.
EJOT proactively addresses the topic of digitalisation and develops a strategy for the benefit of employees and customers.
At the site in Thuringia, the first major production expansion will be put into operation in 2019. A new building of 8,000 m² creates space for EJOMAT® sorting machines and dispatch, a new large tempering furnace creates capacity to temper the FDS® screws at the site.
The Corona pandemic plunges the world into a profound crisis, from which EJOT is also affected. The construction industry proves to be robust in the crisis, which is very positive for EJOT. In a joint great effort, the crisis year is managed amazingly well.
In 2021, construction work will begin on the new plant at the Çerkezköy site in Turkey. The year 2022 is a year full of activities, projects and celebrations for the 100th anniversary of the EJOT Group - unfortunately also a year in which the war in Ukraine illustrates how easily things can slip and what has been achieved can be jeopardised. At the site in Thuringia, the new zinc flake plant is inaugurated as part of the anniversary celebrations.
W roku 2000 następuje reorganizacja struktury grupy, spółki zostają włączone do EJOT Holding GmbH & Co. KG oraz powołana zostaje radę nadzorczą dla spółki holdingowej. W trakcie dalszego rozwoju międzynarodowego w Europie, Ameryce i Azji powstaje pierwszy azjatycki zakład produkcyjny EJOT Fastening Systems w Taicang w Chinach oraz spółka Joint Venture EJOTATF w Meksyku. W Bad Laasphe zostaje uruchomione nowe centrum logistyczne dla branży Building Fasteners. Dla EJOT, jako firmy rodzinnej, istotne znaczenie ma pogodzenie kariery zawodowej z rodziną, dlatego też w 2011 roku firma EJOT otrzymuje certyfikat „audit berufundfamilie".
W 1922 roku w małej wiosce Berghausen koło Bad Berleburg w powiecie Siegen-Wittgenstein Adolf Böhl zakłada firmę o tej samej nazwie. Po śmierci Adolfa Böhla w 1960 roku firmę w posiadanie obejmuje jego bratanek Hans Werner Kocherscheidt. W 1965 roku następuje przejęcie fabryki śrub Eberhard Jaeger w sąsiednim Laasphe. Rozpoczęta strategia dywersyfikacji jest kontynuowana w latach 70.  wraz z rozpoczęciem produkcji z tworzyw sztucznych. Oprócz elementów formowanych wtryskowo produkuje się również wysokiej jakości elementy złączne w kombinacji tworzywa sztucznego i metalu. Pod koniec lat 70. asortyment zostaje rozszerzony o mocujące elementy izolacyjne do izolacji termicznej w budownictwie mieszkaniowym. W tym sektorze EJOT staje się liderem rynku i pokrywa około 80 % zapotrzebowania w Niemczech. Jedną z najważniejszych innowacji technicznych EJOT osiągniętych pod koniec lat 70 było wynalezienie PT®, samogwintującej śruby do tworzyw termoplastycznych, która stała się wiodącym na rynku produktem.