EJOT ciepły dom

Zbuduj z nami ciepły dom

EJOT ciepły dom - poznaj naszą ideę

EJOT ciepły dom jest programem edukacyjnym skierowanym do klientów indywidualnych hurtowni materiałów budowlanych, specjalizujących się w systemach ociepleń ETICS. Główne cele programu to propagowanie wiedzy o prawidłowym wykonywaniu systemów ociepleń, upowszechnianie wiedzy w obszarze termomodernizacji oraz promowanie dobrych praktyk w zakresie budownictwa zrównoważonego.

Ochrona środowiska stanowi jedno z najważniejszych zadań ostatnich lat, w związku z czym widoczna stała się tendencja do podejmowania wytężonych działań na rzecz ograniczenia strat energii.

Wciąż jednak istnieją budynki, które nazywa się „wampirami energetycznymi”. Są to budynki zużywające bardzo dużo energii, o słabej izolacji - lub niezaizolowane - z nieszczelną stolarką otworową, opalane paliwem niskiej jakości. Skutkiem tego jest smog spowijający polskie miasta, a o przekroczonych normach pyłu w powietrzu szczególnie głośno jest każdego roku, szczególnie w sezonie grzewczym.

Ponadto działania związane z termomodernizacją często przeprowadzane są w nieprawidłowej kolejności, moc źródła ciepła dostosowywana jest do aktualnych warunków bądź też inwestycja oparta jest o mało wydajne urządzenie, które nie pobiera mniejszej ilości energii.

W efekcie wiele budynków termomodernizowanych jest niepoprawnie, przez co inwestorzy w kolejnych latach borykają się z defektami spowodowanymi m.in. przypadkowym i dowolnym doborem komponentów systemu ociepleń, przeprowadzeniem prac w złej kolejności, użyciem materiałów o wysokiej lambdzie, czy marginalizacją wpływu mostków termicznych na izolacyjność termiczną budynku.

Razem dla środowiska

Podstawowa wiedza w obszarze prawidłowego wykonywania kluczowych elementów systemu, wyboru rozwiązań najwyższej jakości i dbałości o prawidłowe wykonawstwo mogą mieć pozytywny wpływ na podejmowanie decyzji dotyczących inwestycji w niezwykle istotną dla redukcji zużycia energii renowację budynków.

W zwiększanie świadomości związanej z poprawą efektywności energetycznej włącza się coraz więcej środowisk, w tym firmy takie, jak EJOT Polska, która właśnie zainicjowała nowy program edukacyjny „EJOT ciepły dom”. Propaguje on prawidłowe wykonywanie systemów ociepleń i wiedzę w zakresie termomodernizacji z pomocą materiałów poradnikowych, instruktażowych filmów wideo i doradztwa specjalistów marki. Program ukierunkowany jest na prywatnych inwestorów
i małe firmy budowlane, które chcą poszerzać swoją wiedzę w obszarze ociepleń i zgodnie ze sztuką wydobyć potencjał
z przedsięwzięcia, jakim jest termomodernizacja.
Program ma edukować wykonawców oraz nakreślać kierunek, w jakim należy podążać, aby prace były profesjonalne oraz efektywne, inwestycja ekonomiczna i opłacalna, a budynek zdrowym i komfortowym miejscem zamieszkania niezależnie od pory roku.

Wszystko po to, by wspierać powstawanie trwałych, bezpiecznych i ciepłych domów w otoczeniu środowiska, które jest dla nas przyjazne.

podrecznik 2.png

Podręcznik dla inwestorów i wykonawców

Fundamentem programu EJOT ciepły dom jest podręcznik dla inwestorów i wykonawców „EJOT ciepły dom. Prawidłowa termoizolacja budynków z wykorzystaniem produktów firmy EJOT” stanowi kompendium wiedzy na temat praktycznych porad w zakresie wykonawstwa profesjonalnych systemów ociepleń, termomodernizacji i energooszczędności budynków.

Podręcznik stanowi zbiór najważniejszych informacji na temat efektywności energetycznej budynków i prawidłowej kolejności prac termomodernizacyjnych. Krok po kroku przeprowadza odbiorcę po zagadnieniach takich, jak m.in. miejsca ucieczki ciepła z budynku, znaczenie lambdy materiału termoizolacyjnego, temperatura punktu rosy, czy wpływ mostków termicznych na izolacyjność termiczną.

Podręcznik „EJOT ciepły dom. Prawidłowa termoizolacja budynków z wykorzystaniem produktów firmy EJOT” w czytelny sposób nakreśla, w jaki sposób należy wykonać newralgiczne elementy systemu ociepleń, a także precyzyjnie określa rolę oraz zadania łączników mechanicznych i profili budowlanych w systemie.


Pobierz

cieply dom regaly.png

Dowiedz się, jak skorzystać z programu


Więcej

dom_pasywny.jpg

Dom pasywny

Czym się charakteryzuje i jak go zbudować ?

Budynek pasywny jest szczelny i bardzo dobrze zaizolowany termicznie, a jego efektywność wysoka 


Więcej

dom_cieply.png

Którędy z budynku ucieka ciepło?

Straty energii generują wieksze rachunki za ogrzewanie budynku.
Do newralgicznych miejsc, w których powstać mogą ubytki należą przegrody zewnętrzne oraz wentylacja. Jak zapobiegać stratom ciepła elewacji?


więcej

.

EJOT-Katalog-cieplydom_s.png

EJOT ciepły dom

Pobierz podręcznik dla inwestorów i wykonawców „EJOT ciepły dom. Prawidłowa termoizolacja budynków z wykorzystaniem produktów firmy EJOT”


Pobierz

teaser_Wideo instruktażowe.jpg

Wideo instruktażowe

Wideo instruktażowe i porady oraz wskazówki dotyczące korzystania z naszych produktów - na naszym kanale YouTube znajdziesz to, czego szukasz.


Zobacz

NA PAŃSTWA PYTANIA ODPOWIE NASZ DORADCA TECHNICZNO-HANDLOWY

Wojciech Bareja

tel. +48 728 93 88 38
e-mail: wbareja@ejot.com