SHEETtracs®

Specyfikacja

  • Właściwości

    • Zalecenia konstrukcyjne
    • Wysoka wytrzymałość łączenia dzięki wywinięciu otworu
    • Duże bezpieczeństwo w przypadku wibracj
    • Prosty i bezpieczny montaż dzięki lekkiemu pozycjonowaniu przy niskim momencie wkręcenia
    • Wysoki moment przekręcenia dzięki stabilnemu gwintowi nakrętki
    • Okrągły przekrój dla lepszego pokrycia powierzchni nośnej gwint
    • Kompatybilność z śrubami metrycznymi

Kontakt

Ryszard Bar

IND-Teaser-CADundmehr2-EJOT.jpg

CAD & more on ejot.com

Zarejestruj się, aby uzyskać dane w różnych formatach – modele 3D, rysunki techniczne naszych produktów i inne materiały.
Dodatkowo CAD & more oferuje możliwość zaprojektowania i sprawdzenie zastosowania indywidualnych połączeń z pomocą programów obliczeniowych.


CAD & more

Niezawodne połączenie cienkich blach

Niezawodny montaż blach cienkich z otworem wstępnym z możliwością demontażu od zawsze stanowił problem w dziedzinie połączeń. Przed laty w przypadku blach o grubości 1mm i grubszych, częściowo używano standardowych blachowkrętów. Obecnie jest to niemożliwe z powodu postępującej redukcji grubości blach wynikającej z oszczędności. W celu realizacji bezpiecznego łączenia blach o grubości mniejszej niż 1,5 mm z otworem wstępnym, EJOT zaprojektował pewne i niezawodne rozwiązanie, a mianowicie wkręt samogwintujący SHEETtracs®. Łącznik ten wpisuje się w tendencje "lekkich konstrukcji". Dzięki zastosowaniu SHEETtracs® można np.: zmniejszyć grubość blachy ścian obudowy (w przypadku artykułów gospodarstwa domowego)- znaczący czynnik dla optymalizacji zarówno ciężaru jak i kosztów tej kategorii produktów.

Specjalny projekt gwintu

EJOT SHEETtracs® posiada asymetryczny kąt gwintu 45° (30° / 15°) a tym samym formowany jest pogrubiony zarys zęba gwintu w blasze. Zwiększają się momenty przekręcenia i możliwy jest wielokrotny montaż. W dolnym, stożkowym obszarze wkręta, obraca się kąt gwintu (15o /30o ) , dzięki czemu powstające przetłoczenie tworzy się w przeważającej części w kierunku wkręcania. Nieokrągły obszar formowania gwintu zapewnia proste, centrowane osadzenie, zaś okrągłe zwoje gwintu ułatwiają początek formowania gwintu w blasze. Okrągły przekrój w górnej, nośnej części wkręta osiąga w przeciwieństwie do nieokrągłych geometrii gwintu w strefie formującej, wyższe pokrycie powierzchni nośnej gwintu.

SHEETtracs® Application Check

EJOT SHEETtracs® to wkręt samoformujący gwint  do połączeń w cienkich blachach z otworem prowadzącym.

Narzędzie online SHEETtracs® Application Check umożliwia użytkownikowi określenie odpowiednich wartości dla połączenia wykorzystującego ten typ wkręta poprzez wprowadzenie gatunku materiału i grubości blachy, które mają być łączone. Wartości te obejmują między innymi wymaganą średnicę otworu wstępnego i zalecany moment dokręcania, biorąc pod uwagę różne powłoki zabezpieczające przed korozją.

SHEETtracs® WN 52 WN54 Kształty łbów i rodzaje napędów

WN5241 Łeb soczewkowy z kołnierzem i napędem krzyżowym Z (względnie H)
WN5242 Łeb soczewkowy z napędem krzyżowym Z (względnie H)
WN5243 Łeb stożkowy z napędem Z (względnie H)
WN5247 Łeb sześciokątny z kołnierzem
WN5251 Łeb soczewkowy z kołnierzem i napędem TORX®
WN5252 Łeb soczewkowy z napędem TORX®
WN5254 Łeb stożkowy z napędem TORX®

Szczegółowe informacje w normach EJOT, do pobrania w  "CAD & more".
Kliknij, aby się zarejestrować: "CAD & more"