EJOFORM®

Specyfikacja

 • Właściwości

  • Dopasowanie do zastosowania w 100%
  • Redukcja kosztów materiałowych i magazynowych
  • Duży potencjał oszczędności dzięki wielofunkcyjności
  • Uproszczenie montażu
  • Wymiana elementów obrotowych

Kontakt

Ryszard Bar

IND-Teaser-CADundmehr2-EJOT.jpg

CAD & more on ejot.com

Zarejestruj się, aby uzyskać dane w różnych formatach – modele 3D, rysunki techniczne naszych produktów i inne materiały.
Dodatkowo CAD & more oferuje możliwość zaprojektowania i sprawdzenie zastosowania indywidualnych połączeń z pomocą programów obliczeniowych.


CAD & more

"Filozofia" EJOFORM®

Jak różnorodny jest zakres zastosowań elementów złącznych, tak różnorodne są możliwości produkcji formowanych na zimno elementów złącznych. Produkty EJOFORM® firmy EJOT to innowacyjne rozwiązania połączeń i konstrukcji każdorazowo zgodne z konkretnym zastosowaniem. Spełniają różne wymagania, na przykład jako haki, trzpienie ustalające, tulejki dystansowe lub elementy justujące. Te indywidualne produkty produkowane są w wielostopniowym procesie formowania na zimno. W tej technologii odcinek drutu formowany jest w nawet sześciu stopniach formowania do złożonego elementu łączącego.

Produkty EJOFORM® są częściami konstrukcyjnymi konsekwentnie dopasowanymi do poszczególnych zastosowań. Dzięki wczesnemu włączeniu do prac projektowych inżynierów EJOT istnieją wspaniałe możliwości wykorzystywania różnorodnych potencjałów oszczędności kosztów i optymalizacji zastosowań. Współpraca od pierwszych koncepcji aż po produkcję seryjną jest istotną częścią składową sposobu pracy EJOT.

Wymierne korzyści

Szczególne możliwości optymalizacji dzięki produktom EJOFORM® najlepiej można uwidocznić na przykładzie. Część formowana na zimno EJOFORM® (rys. z prawej) wyprodukowana w 5-stopniowym procesie formowania na zimno umożliwia w porównaniu do części toczonej (rys. z lewej) oszczędność około 25% materiału. Ponadto istnieją dalsze zalety zastosowań technicznych. W ten sposób rozwiązanie EJOT ze zintegrowanym sześciokątem zewnętrznym w porównaniu do napędu pod śrubokręt może przenosić znacznie wyższe momenty dokręcające. Dodatkowo istnieje możliwość uformowania na zimno części EJOFORM® z każdym rodzajem gwintu (tutaj: DELTA PT® ), do różnorodnych materiałów w celu spełnienia wszelkich wymagań.Zalety ekonomiczne w zastosowaniu produktów EJOFORM® uzasadnione są procesem produkcji. Koszty narzędzia, które na początku są wysokie, amortyzują się wskutek wysokiej wydajności i ekonomiczności procesu produkcyjnego EJOFORM® od określonej ilości, która zmienia się w zależności od produktu. W ten sposób dzięki dużej produktywności obróbki plastycznej w porównaniu do obróbki toczenia i frezującej poprawia się struktura kosztów dla klienta, która jest tym lepsza, im większa jest wykonywana ilość.Ponadto również w dziedzinie materiałów - w zależności od wykonania produktów - realne są oszczędności kosztów do 80%.

Możliwe warianty

Precyzyjne elementy EJOFORM® można uzupełnić i uszlachetnić dodatkowymi procesami. W zależności od zastosowania i wymagań EJOT oferuje szeroką paletę elementów złącznych i optymalną technikę połączeń. W celu wykonania np. otworów, podcięć, kul lub podcięć od tyłu można elementy ukształtowane plastycznie obrobić skrawaniem, gwinty wewnętrzne również ukształtować plastycznie. Elementy EJOFORM® produkowane są z różnych materiałów. W pierwszej kolejności ze stali do ulepszania względnie do nawęglania i aluminium, na życzenie klienta także ze stali nierdzewnej. Własności mechaniczne zgodne z normą DIN ISO 898 osiąga się dzięki obróbce cieplnej. W przypadku specjalnych geometrii gwintów stosuje się odpowiednie normy zakładowe firmy EJOT. Pokrycia galwaniczne odpowiadają normie DIN EN ISO 4042, inne pokrycia, przykładowo o odporności 1000 godz. w komorze solnej, są również możliwe.