DELTAsert®

Specyfikacja

 • Właściwości

  • Zalecenia konstrukcyjne DELTAsert®
  • DELTAsert®z aluminium do tworzyw termoutwardzalnych i termoplastycznych (wielkość M6)
  • DELTAsert®P z tworzywa sztucznego do miękkich tworzyw termoplastycznych (dla DELTA PT® 45 & 50) inne wymiary na zapytanie
  • Prosty i niezawodny montaż dzięki bezpośredniemu wkręcaniu; pominięcie wymagającego dużego nakładu pracy procesu osadzania
  • Niewielka masa dzięki zastosowaniu aluminium i tworzywa sztucznego zamiast mosiądzu
  • Wysoka siła wyrwania dzięki dużemu pokryciu bocznemu zarysu gwintu
  • Wysoki moment luzujący dzięki samoformującemu gwintowi DELTA PT®

Kontakt

Ryszard Bar

IND-Teaser-CADundmehr2-EJOT.jpg

CAD & more on ejot.com

Zarejestruj się, aby uzyskać dane w różnych formatach – modele 3D, rysunki techniczne naszych produktów i inne materiały.
Dodatkowo CAD & more oferuje możliwość zaprojektowania i sprawdzenie zastosowania indywidualnych połączeń z pomocą programów obliczeniowych.


CAD & more

Alternatywne rozwiązanie insertowe

Redukcja kosztów i masy konieczna w większości dzisiejszych konstrukcji wymaga często zastosowania alternatywnych rozwiązań w zakresie techniki łączenia w porównaniu do dotychczas stosowanych procesów. Tym samym w przypadku wielu zastosowań stosowane są jako rozwiązanie techniczne inserty, które łączą z sobą pośrednio elementy konstrukcyjne za pomocą mocowanego dużym nakładem pracy w komponencie insertu i śruby metrycznej. Alternatywą dla tego uciążliwego procesu jest nowy EJOT DELTAsert® z aluminium, który umożliwia samogwintujące połączenie w podlegających dużym obciążeniom termoplastycznych elementach konstrukcyjnych, co do tej pory możliwe było jedynie przy pomocy osadzonego w formie wtryskowej lub zastosowanego później insertu.

Alternatywne rozwiązania wkładek wykonanych z tworzywa

Wytrzymałość elementów wykonanych z tworzyw termoplastycznych jest często niewystarczająca aby uzyskać stabilne połączenie. Nawet optymalizacje, takie jak większa średnica śruby, zwiększenie grubości ścianki elementu lub zwiększona głębokość montażu, tylko częściowo nadają się do rozwiązania tego problemu. W tak trudnych warunkach firma EJOT opracowała innowacyjne rozwiązanie w postaci wkładek z tworzywa sztucznego DELTAsert® P, które w połączeniu ze śrubą EJOT DELTA PT® zapewnia niezawodne połączenie.

Łatwy proces montażu

EJOT DELTAsert® wkręcany jest za pomocą konwencjonalnej wkrętarki z sprzęgłem do przygotowanego elementu konstrukcyjnego z tworzywa sztucznego, dodatkowe kontrole nie są potrzebne. Moment obrotowy może zostać udokumentowany poprzez urządzenie wkręcające. Proces ten kończy się po około 2 sekundach. Ostateczny montaż elementu odbywa się za pomocą wkręta samoformującego EJOT ALtracs® Plus 60 wkręcanego w DELTAsert® .Opcjonalnie można w przypadku wersji z metrycznym gwintem wewnętrznym M6 zastosować śrubę metryczną. Prosty i bezpieczny montaż zapewniony jest w obu przypadkach.