Lider ze stuletnią historią

Po wyroby EJOT sięgają klienci z branży motoryzacyjnej, przemysłowej oraz budowlanej. Na podstawie ich specyficznych wymagań, EJOT jako kreatywny dostawca rozwija know-how dla wielu segmentów rynku, wykorzystując specjalistyczną wiedzę w celu opracowania nowych produktów i obszarów zastosowań. Strategią Holdingu EJOT jest ciągły rozwój i wdrażanie innowacyjnych technologii, a jego historia to ciekawa podróż przez dekady, prowadząca do zdobycia zaufania klientów z całego świata.

 

Sto lat tradycji

Na rynku międzynarodowym firma obecna jest od stu lat. Jej początki sięgają 1922 roku, kiedy w Berghausen w zachodnich Niemczech Adolf Böhl rozpoczął niewielką produkcję. Przed śmiercią przekazał przedsiębiorstwo swojemu siostrzeńcowi – Hansowi Wernerowi Kocherscheidtowi. Dzisiaj to tam zlokalizowana jest centrala firmy, a głównym kierunkiem jej strategii jest zachowanie rodzinnego biznesu. Przełomowym momentem w kształtowaniu marki było opracowanie wkrętu PT® w 1978 roku. Wyróżniającą go cechą był specjalny gwint, odpowiedni do mocowania w większości tworzyw termoplastycznych. Do dziś jest to produkt najmocniej kojarzony z marką.

 

Holding EJOT

Nadawanie tempa rozwojowi pod kątem nowoczesnych produktów oraz rozwiązań systemowych przyświeca Grupie EJOT od stu lat. Obecnie na sukces przedsiębiorstwa pracuje zespół liczący około 3800 osób, w 35 krajach świata. Zlokalizowane w Europie zakłady produkcyjne, własne firmy handlowe i biura oraz partnerzy handlowi zapewniają bezpośredni kontakt z klientami oraz szybką dostępność produktów o tym samym standardzie. Zakłady produkcyjne i biura sprzedaży zlokalizowane są też w Ameryce Północnej i Południowej oraz w Azji. W najbliższych latach, w trosce o zaspokajanie potrzeb międzynarodowych klientów, marka planuje dalszą ekspansję i kontynuację dynamicznego rozwoju.

 

EJOT w Polsce

Od 1998 roku w Polsce działa zakład produkcji wyrobów dla branży budowlanej i automotive. To jedna z najbardziej zautomatyzowanych fabryk, z załogą liczącą ponad 300 pracownic i pracowników. Logistykę procesów spedycyjnych zapewnia nowoczesny magazyn o międzynarodowym zasięgu, czyli Regionalne Centrum Dystrybucji EJOT. Dzięki niemu zwiększyła się dostępność towarów i skrócił się czas ich dostaw do klientów w regionie Europy Centralnej – Polsce, Czechach, Słowacji, Bułgarii, Rumunii, Litwie, Łotwie, Estonii i Finlandii.

W ciągu stu lat obecności na rynku EJOT poszerzył znacząco swoje portfolio. Dążąc do rozwoju i upraszczania systemów łączących, opatentowanych zostało blisko dwa tysiące produktów, technologii oraz rozwiązań, a od wielu lat kontynuowana jest produkcja strategicznych linii produktowych według najwyższych standardów jakości. W niezliczonych obszarach zastosowań sprawdzają się wyroby marki, do których należą m.in.: wkręty samogwintujące do tworzyw sztucznych i metalu, wyroby techniczne z tworzywa sztucznego i metalu, kompletny wachlarz produktów do mocowania zewnętrznej obudowy budynków, rozwiązania mocujące dla infrastruktury budowlanej, asortyment łączników i akcesoriów do mocowania systemów termoizolacyjnych, ale też elementy złączne do zautomatyzowanej produkcji okien oraz ich montażu. Te ostanie sprzedawane są w Polsce od ponad 20 lat. Oferta skierowana jest do najbardziej wymagających odbiorców, oczekujących produktów na najwyższym, powtarzalnym poziomie jakościowym. Wśród nich prym wiodą wytwórcy okien, którzy wdrożyli zautomatyzowane procesy produkcyjne.

 

W trosce o środowisko naturalne

Jednym z najważniejszych celów Grupy EJOT jest dostosowanie rozwiązań do czasów, w których priorytetowo traktowany jest zrównoważony rozwój. Ciągłe doskonalenie procesów produkcyjnych ma kontekst ekonomiczny i środowiskowy, a EJOT dąży do zmniejszania wpływu na środowisko i jego ochrony poprzez opracowywanie innowacyjnych rozwiązań oraz ograniczanie emisji. Wszystko dlatego, że dla firmy zaangażowanie w ochronę klimatu stanowi jeden z celów strategicznych.
EJOT świętuje stulecie.jpg