Innowacyjne techniki łączenia w konstrukcjach lekkich oraz mieszanych

Połączenia stosowane w różnych materiałach konstrukcyjnych

Obszary zastosowań, w których używa się materiałów lekkich, rozszerzyły się istotnie na przestrzeni ostatnich lat. W szczególności w przemyśle motoryzacyjnym konstrukcje lekkie i mieszane są stale integrowane w wielu podzespołach przyszłych modeli pojazdów. 

Konstrukcja nadwozi wykonana w ramach konstrukcji wielomateriałowych oferuje znakomite możliwości ograniczenia masy. Dzieje się tak z uwagi na licznie wykorzystywane nowatorskie materiały i tworzywa. Oprócz różnych gatunków stali i aluminium stosuje się tutaj nowoczesne stale formowane na gorąco, głównie do elementów zabezpieczających i konstrukcyjnych w pojazdach. Posiadają one bardzo dobrą odporność na uderzenia i przyczyniają się do redukcji ciężaru. 
Ta niecodzienna mieszanka materiałowa spełnia najwyższe wymogi stabilności i sztywności skrętnej karoserii. Gwarantuje to również wykorzystywana technika łączenia. Różne rodzaje materiałów muszą być połączone w sposób trwały i niezawodny – a przy tym wytrzymywać duże obciążenia. Firma EJOT dostarcza indywidualne rozwiązania mocowań używane w wymagających zastosowaniach w dziedzinie karoserii i urządzeń peryferyjnych. 

 
IND-Leichtbau-Karosse-en-EJOT2.jpg

Video