Logo-quer-teaser.jpg

Stuletnia tradycja – innowacyjne rozwiązania


Nowoczesne i innowacyjne systemy połączeń EJOT gwarantują bezpieczeństwo użytkowania. Szczególnie ważne jest ono w branży budowlanej i przemysłowej.


Po wyroby EJOT sięgają klienci z branży motoryzacyjnej, przemysłowej oraz budowlanej. Na podstawie specyficznych wymagań klientów marka – jako kreatywny dostawca - rozwija know-how dla wielu segmentów rynku, wykorzystując specjalistyczną wiedzę w celu opracowania nowych obszarów zastosowań. Strategią Holdingu EJOT jest ciągły rozwój i wdrażanie innowacyjnych technologii, a jego historia to ciekawa podróż przez dekady, prowadząca do zdobycia zaufania klientów z całego świata.

Małe elementy, wielka odpowiedzialność

Na producencie elementów złącznych ciąży wielka odpowiedzialność za bezpieczne funkcjonowanie całego systemu, dlatego tak ważne jest optymalne dostosowanie produktu dla danego projektu. Nawet niewielkie elementy złączne pełnią w nim szczególną rolę, gdyż są odpowiedzialne za bezpieczne funkcjonowanie. A EJOT sprawdza się w niezliczonych obszarach zastosowań, do których należą m.in. wkręty samogwintujące do tworzyw sztucznych i metalu, wyroby techniczne z tworzywa sztucznego i metalu, kompletny wachlarz produktów do mocowania zewnętrznej obudowy budynków, rozwiązania mocujące dla infrastruktury budowlanej oraz asortyment łączników i akcesoriów do mocowania systemów termoizolacyjnych. Dążąc do rozwoju i upraszczania systemów, ale też ich efektywności opatentowanych zostało blisko dwa tysiące produktów, technologii oraz rozwiązań, a od wielu lat kontynuowana jest produkcja strategicznych linii produktowych według najwyższych standardów jakości.

Dostawca rozwiązań jutra

Z końcem 2021 roku Grupa EJOT nakreśliła swoje najważniejsze cele na najbliższą dekadę. Jednym z przykładów implementowanych strategii jest nacisk na produkty i rozwiązania, które już teraz mogą przyczyniać się do przechodzenia ze spalania paliw kopalnych na technologie przyjazne klimatowi. Należą do nich między innymi elementy złączne stosowane w produkcji akumulatorów samochodów elektrycznych, w lekkich i mieszanych konstrukcjach karoserii. Zawierają się w tym również mocowania izolacji budynków, instalacji energii odnawialnej, przemysłowa konstrukcja lekka, czy usługi cyfrowe, dzięki którym klienci EJOT mogą łatwiej dobrać komponenty, a w efekcie zaoszczędzić materiał.

EJOT skupia się na inwestycjach w nowe technologie, ale jednocześnie wykorzystuje swoje doświadczenie oraz wiedzę do opracowywania innowacyjnych rozwiązań neutralnych pod względem emisji dwutlenku węgla. Rozwiązania są też dostosowane do czasu, w którym zrównoważony rozwój ma absolutny priorytet. Potwierdzeniem proekologicznych standardów jest ciągłe ulepszanie procesów produkcyjnych, ale również stosowanie nowoczesnych
i energooszczędnych rozwiązań:

Do 2030 roku chcemy być firmą zeroemisyjną. Prowadzimy projekty ciągłego doskonalenia pozwalające ograniczyć nam do minimum wpływ na środowisko. Inwestowanie w nowe technologie pozwala nam być zarówno konkurencyjnymi na rynku, jak i oszczędzać energię. Najlepszym przykładem jest oddany do użytku w 2017 roku zakład produkcyjny -
w całości ogrzewany energią odpadową. Nie zastosowano tam konwencjonalnej kotłowni węglowej, czy gazowej. Nie posiada komina, a jako ogrzewanie rezerwowe zastosowana została grzałka elektryczna. Energię odzyskujemy z maszyn wtryskowych oraz kompresorów. W połączniu z nowoczesnymi centralami wentylacyjnymi z rekuperatorami oraz innowacyjnymi systemami BKT stropy aktywne termicznie (pozwalające na akumulację energii termicznej)
i systemem BMS zarządzania budynkiem, uzyskaliśmy świetne efekty
– mówi Michał Kłosiński, kierownik zakładu produkcji wyrobów dla budownictwa.

Jako firma działająca na całym świecie, EJOT czuje na sobie odpowiedzialność wobec pracowników, partnerów biznesowych oraz przyszłych pokoleń.

Celem zrównoważonego rozwoju przedsiębiorstwa jest zmniejszenie negatywnego wpływu oddziaływania człowieka na naturę poprzez ograniczenie do minimum powstawania odpadów oraz minimalizację wszelkiej postaci zanieczyszczeń: zarówno zmniejszenie emisji CO2, odzysk surowców czy pozyskiwanie energii z odnawialnych źródeł energii. Dla firmy EJOT zaangażowanie w ochronę klimatu stanowi jeden z celów strategicznych, łączący w sobie aspekty ekologiczne, ekonomiczne i społeczne – mówi Klaudia Grzesik, pełnomocnik ds. Systemu Zarządzania Środowiskowego w EJOT Polska.

Wsparcie lokalnych inicjatyw

Społeczna odpowiedzialność biznesu na stałe zakorzeniona jest w filozofii marki, która chętnie angażuje się też w działalność charytatywną. Do kluczowych obszarów aktywności należy przede wszystkim wspieranie organizacji działających na rzecz lokalnych społeczności. To pomoc m.in. dla instytucji pożytku publicznego, szkół, fundacji, ale też wsparcie podmiotów
i  inicjatyw szczególnie mu bliskich, promujących lokalną kulturę czy aktywność sportową.

Zaangażowanie w działania charytatywne i prospołeczne widoczne jest w spółkach EJOT zlokalizowanych na całym świecie. Od dawna do integracji zawodowej osób niepełnosprawnych przyczynia się EJOT Francja, umożliwiając m.in. przepakowywanie produktów, pielęgnację terenów zielonych, malowanie proszkowe śrub w zakładzie w Ville, czy – jak w ostatnim czasie – wspierając mobilność osób niepełnosprawnych poprzez przekazanie elektrycznego pojazdu.

Co więcej, EJOT zaplanował akcję zalesiania dla pracowników z Wittgenstein. Projekt pod nazwą TREEATHLON® zostanie wdrożony z okazji jubileuszu stulecia - łącznie będzie to około sześciu tysięcy sadzonek. To aż dwa drzewa na każdego pracownika EJOT. Za inicjatywą kryje się głębsze przesłanie i misja: uwrażliwianie oraz edukacja pracowników i ich rodzin w kwestiach związanych z naturą.

Sto lat tradycji

Nadawanie tempa rozwojowi pod kątem nowoczesnych produktów oraz rozwiązań systemowych przyświeca Grupie EJOT już od stu lat. Zaczęło się w Berghausen,
w Niemczech, a obecnie, na całym świecie, na sukces przedsiębiorstwa pracuje zespół liczący 3800 osób, a firma posiada swoje lokalizacje w 35 krajach. W Europie liczne własne firmy handlowe i biura oraz partnerzy handlowi zapewniają bezpośredni kontakt z klientem oraz szybką dostępność produktów o tym samym standardzie.
Zakłady produkcyjne i biura sprzedaży zlokalizowane są też w Ameryce Północnej
i Południowej oraz w Azji.
W najbliższych latach, w trosce o zaspokajanie potrzeb międzynarodowych klientów, marka planuje dalszą ekspansję i kontynuację dynamicznego rozwoju. Ale za najlepszymi technologiami stoją odpowiedni ludzie. To oni tworzą warunki do międzynarodowego sukcesu. Ucząc się od siebie nawzajem, działają patrząc w przyszłość - na kolejne sto lat.
 


100portal75.PNG