Logo-quer-teaser.jpg

Bringing it together – Grupa EJOT kończy 100 lat. Wciąż ma zamiar kontynuować pozycję lidera w branży

EJOT świętuje jubileusz stulecia. Niesamowite, w co przekształciła się mała firma założona przez Adolfa Böhla z Berghausen koło Bad Berleburga – w Grupę EJOT z ponad 3800 pracownikami na całym świecie, w 35 krajach. „Fakt, że nasza grupa istnieje już od ponad trzech pokoleń to dobry znak – dla nas, bo z powodzeniem wyszliśmy naprzeciw konkurencji, ale także dla naszych klientów, gdyż symbolizuje to rzetelność i może wzmocnić zaufanie” – podkreślił Dyrektor Zarządzający Grupą EJOT  Christian Kocherscheidt.

„Tradycją nie jest zachowanie popiołów, ale podsycanie płomienia”
EJOT z pewnością będzie spoglądał na minione 100 lat, jednak uwaga powinna zostać skupiona na kolejnych 100 latach. Co możemy zrobić, aby poprawić warunki na najbliższe lata? Co nas wyróżnia i co sprawia, że odnosimy sukcesy? Jakich głównych zmian technologicznych, geopolitycznych i gospodarczych można się spodziewać? Jaki jest plan Grupy EJOT, by zwyciężyć?

Centralnym aspektem orientacji strategicznej firmy jest zachowanie rodzinnego biznesu, który jako firma niezależna od rynku kapitałowego z szeroką bazą klientów może bronić swojej niezależności, czyli realizować własne strategie. To z kolei działa tylko, jeśli EJOT ma dobrą pozycję i odnosi sukcesy. Obejmuje to przede wszystkim planowaną zmianę formy prawnej prowadzenia działalności, co zaplanowane jest na 2022 rok, z EJOT GmbH & Co. KG na EJOT SE. Ta nowa forma prawna wzmacnia charakter firmy rodzinnej o europejskim rodowodzie.

Kolejnym istotnym aspektem jest rosnąca dynamika technologiczna – cyfryzacja, zmiany w mobilności, ale również wychodzenie na przeciw wymaganiom klimatycznym. Aby pozostać w czołówce pod względem technologicznym, Grupa EJOT skupiać się będzie szczególnie na rynkach Ameryki Północnej i Azji oraz intensyfikować współpracę z wymagającymi i dynamicznymi klientami tam zlokalizowanymi. Przywództwo technologiczne i siła innowacji są – i pozostaną – kluczowymi czynnikami sukcesu Grupy EJOT.

Głównym wyzwaniem w nadchodzącym roku będą przemiany w Grupie EJOT w stronę neutralności klimatycznej. Naszym wspólnym celem jest ochrona otaczającego nas środowiska. W tym celu formułowane są plany dla całej Grupy EJOT, które towarzyszyć będą firmie w najbliższej dekadzie.

Oznacza to również nowe możliwości dla Grupy EJOT dzięki licznym produktom, które już teraz mogą przyczyniać się do przechodzenia ze spalania paliw kopalnych na technologie przyjazne dla klimatu: w szerokim portfolio naszych produktów znajdują się elementy złączne stosowane w produkcji akumulatorów samochodów elektrycznych, w lekkich i mieszanych konstrukcjach karoserii. Zawierają się w tym także mocowania izolacji budynków, czy też instalacji energii odnawialnej, przemysłowa konstrukcja lekka, ale także usługi cyfrowe, dzięki którym klienci EJOT mogą łatwiej dobrać komponenty i zaoszczędzić materiał.

„Chcemy nadal utrzymywać pozycję w czołówce naszej branży, by zapewnić dalsze sukcesy. Pracujemy na różnych szczeblach – produkty, organizacja, pozycjonowanie międzynarodowe, klimat i nasz „duch EJOT”, którego pragniemy szczególnie w tym jubileuszowym roku podkreślać” – podsumowuje na zakończenie Christian Kocherscheidt.
 


100portal75.PNG