EVO PT®

Nowy standard w bezpośrednich połączeniach śrubowych w tworzywach sztucznych

EJOT EVO PT®

Holding EJOT jest światowym liderem w zakresie techniki mocowań. W 2022 roku obchodzi stulecie. Kluczem do sukcesu jest innowacyjne podejście do produktów i nacisk na ich najwyższą jakość.Przełomowym momentem w kształtowaniu marki EJOT było opracowanie wkręta PT® w 1978 roku. Do dziś jest to najmocniej kojarzony z marką produkt. Wraz z rozwojem gwintu PT®, a następnie DELTA PT®, EJOT dwukrotnie pisał historię połączeń samogwintujących
w tworzywach sztucznych. Aby pozostać wiernym tej tradycji, powstała duża, interdyscyplinarna grupa rozwojowa, która przez wiele lat intensywnie pracowała nad stworzeniem godnego następcy.

Owocem jej pracy jest wkręt EVO PT®, który wyznacza nowe standardy w połączeniach bezpośrednich w tworzywach sztucznych. Obok doskonałych właściwości mocujących oraz wyjątkowej elastyczności procesów montażowych pozwala na wysoką przewidywalność połączenia już na etapie projektowania.

EVO PT® nowy standard w bezpośrednich połączeniach śrubowych w tworzywach sztucznych.
Łącząc po raz pierwszy wiedzę z zakresu produkcji i technologii skręcania z metodami  symulacji komputerowej połączenia, EJOT opracował  nowy wkręt do bezpośrednich połączeń w tworzywach sztucznych, a wspólna z klientem analiza geometrii łączonych komponentów wyzwoliła potencjał ujednolicenia wkrętów i momentów dokręcania. Dotąd konieczne było stosowanie różnej długości wkrętów, aby w przypadku różnych grubości elementów montowanych osiągnąć identyczną głębokość wkręcenia.
W innym przypadku nie można było użyć takiego samego momentu dokręcania, co powodowało wzrost liczby urządzeń wkręcających, a co za tym idzie, rozbudowę stanowisk montażowych.
Wyjątkowa strefa formowania gwintu wkrętu EVO PT® zapewnia stały moment formowania gwintu dla różnych głębokości wkręcania.
Jednakowe momenty dokręcania w punktach mocujących różne części urządzenia jednakowym wkrętem znacząco pozwalają zredukować koszty systemu, podnieść jego efektywność i zwiększyć bezpieczeństwo procesu produkcji.

Serwis obliczeniowy EVO CALC®
Program  EVO-CALC®, obliczając wartości momentów montażowych oraz parametry wytrzymałościowe połączenia, wskazuje możliwość ujednolicenia zastosowanych wkrętów, czy też konieczność przekonstruowania połączenia śrubowego. W ten sposób znacząco przyczynia się do skrócenia czasu zainwestowanego w projektowanie.
Program EVO CALC® umożliwia w ramach szczególnego wsparcia dla konstruktorów
i projektantów również obliczenie relaksacji połączenia śrubowego w tworzywach sztucznych pod wpływem zmian temperatury w określonym czasie, co jest wartością wyjątkową i jak dotąd niespotykaną w innych narzędziach obliczeniowych. 

Computer Aided Engineering (CAE) dla kompleksowych podzespołów
CAE-Service firmy EJOT oferuje  analizę połączeń śrubowych w kompleksowych podzespołach. Tym samym umożliwia sprawdzenie wytrzymałości połączeń poddanych określonym obciążeniom. Wczesne rozpoznanie ewentualnych przeciążeń w komponentach, już na etapie opracowania konstrukcji pomaga uniknąć błędów konstrukcyjnych, oszczędza czas, redukuje koszty. Za pomocą analizy FEM komponentu określa się miejsca w połączeniu podlegające najwyższym obciążeniom. Informacje te uwzględniane są w dalszym procesie tworzenia podzespołu.
 


JESTEŚ ZAINTERESOWANY PRODUKTEM EVO PT®?

skontaktuj się z nami
tel. +48 34 35 10 660

Doradztwo techniczne
tel. +48 34 35 10 744
e-mail: rbar@ejot.com