strona głowna
 


O firmie
Na Świecie
Branże EJOT
Produkty EJOT
Praca
Artykuły prasowe
Logistyka (SCM)
Certyfikaty
Kodeks postępowania
Do pobrania 

Wkręty do najmniejszych zastosowań

Zalety mikrowkrętów EJOT®
  • bezpośrednie skręcanie najmniejszych elementów konstrukcyjnych
  • posiadają wszystkie zalety większych wymiarów
  • połączenie z możliwością demontażu, dzięki temu zapewniono możliwość recyklingu
  • możliwe do realizacji różne geometrie gwintów, dzięki temu możliwość stosowania niezależnie od materiału
  • równomierny rozkład obciążenia
  • oszczędność dodatkowych insertów lub elementów wkładanych
  • możliwe zastosowanie w montażu automatycznym
  • skrócenie czasów cyklu, możliwa oszczędność całych procesów roboczych

EJOT® mikrowkręty
Pewne rozwiązania z zakresu techniki łączenia dla najmniejszych elementów konstrukcyjnych

Wraz z rozwojem najmniejszych wkrętów lub też mikrowkrętów, EJOT spełnia ciągle rosnące zapotrzebowanie wielu branż na specjalne rozwiązania z zakresu techniki łączenia najmniejszych elementów konstrukcyjnych. W przypadku tej miniaturyzacji w szczególności przy uwzględnieniu aktualnych tendencji do "lekkich konstrukcji" dla wielu producentów każdy gram i każdy milimetr, który można zaoszczędzić jest szczególnie ważny. Idące w parze z tym zastosowania stawiają w"dziedzinie mikro" szczególnie wysokie wymagania stosowanej technice łączenia. EJOT wcześnie rozpoznał trend miniaturyzacji elementów konstrukcyjnych i zaprojektował wkręty o najmniejszych wymiarach, mikrowkręty EJOT®.

W ten sposób np.: wkręt DELTA PT® do bezpośredniego wkręcania w tworzywach termoplastycznych o średnicy 1 mm, nadaje się np.: do skręcania obudów telefonów komórkowych. Te najmniejsze wkręty posiadają ponadto wszystkie zalety większych rozmiarów. W montażu końcowym elementów konstrukcyjnych znajdują zastosowanie we wszelkich możliwych przypadkach, od wkręcania ręcznego aż po zautomatyzowane skręcanie dużych serii, które dziś stały się standardem w licznych mikrozastosowaniach w przemyśle.

Dla użytkownika szczególne znaczenie ma długotrwała wytrzymałość połączenia. Dzięki zastosowaniu samogwintujących wkretów EJOT w szczególności również w "dziedzinie mikro" osiąga się wysoką wytrzymałość, do czego przyczynia się dokładnie spasowany bezluzowy uformowany gwint w nakrętce. Natomiast w przypadku "klasycznych" połączeń śrubami metrycznymi w gwincie zawsze występuje pewien "luz". Zaleta bezluzowości połączenia jest tym większa, im mniejsze jest połączenie śrubowe. Dzięki temu w przypadku zastosowania mikrowkrętów EJOT® można wykonać trwałe i pewne połączenia śrubowe, również w trudnych warunkach konstrukcyjnych. Z ekonomicznego punktu widzenia zastosowanie samogwintujących mikrowkrętów EJOT® umożliwia ponadto wykorzystanie szerokiego potencjału oszczędności, ponieważ dodatkowe procesy robocze, jak np.: wcześniejsze gwintowanie, które jest trudne w realizacji ze względu na wymiar, nie jest konieczne. Znaczące zużycie narzędzi, do którego dochodzi w przypadku połączeń śrubami metrycznymi podczas wcześniejszego gwintowania, należy w przypadku zastosowania najmniejszych wkrętów EJOT również do przeszłości. Dzięki temu podczas stosowania mikrowkretów EJOT® zapewniona jest najwyższa efektywność kosztów. Znaczące oszczędności mogą być często realizowane już w fazie projektu, ponieważ w przypadku wysokiego stopnia miniaturyzacji zyskuje na znaczeniu "współgranie" elementu konstrukcyjnego, wkretu i systemu wkręcania. Dlatego też od początku projektu należy zwrócić uwagę na montaż końcowy. EJOT tworzy wspólnie z klientem pasujące rozwiązanie. Mikrowkręty EJOT® można zastosować do różnych materiałów dzięki odpowiedniej geometrii gwintu. Wykonano je do skręcania tworzyw sztucznych, metali lekkich i stali. Ponadto dzięki możliwości demontażu są lepszą alternatywą od lutowania, klejenia, klipsowania lub spawania.

ALtracs® Plus
DELTA PT®
DELTA PT® DS
DELTA PT® P
DELTA PT® ALU
PT®
DELTAsert®
FDS®
SHEETtracs®
Spiralform®
EJOFORM®
EJOSYST®
rodzina "boss"
EPPsys
Mikrowkręty
Pozostałe informacje
© Copyright EJOT 2021   Strona główna   Polityka Prywatności   Warunki sprzedaży towarów   Kontakt   Drukuj do góry
X Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej informacji