strona głowna
 


O firmie
Na Świecie
Branże EJOT
  Mocowania dla przemysłu
  Mocowania budowlane
Produkty EJOT
Praca
Artykuły prasowe
Logistyka (SCM)
Certyfikaty
Kodeks postępowania
Do pobrania 

Pozytywny wynik badań wkrętów ościeżnicowych EJOT

Wkręty ościeżnicowe firmy EJOT poddano wszechstronnemu badaniu w instytucie EPH w Dreźnie, aby udokumentować ich przydatność do montażu antywłamaniowego okien i drzwi.


Około 40% wszystkich włamań jest nieudanych. Istotny udział w tym wyniku ma ulepszona technologia antywłamaniowa okien i drzwi. Oprócz wyposażenia okien i drzwi w okucia i szyby antywłamaniowe , duże znaczenie ma również ich montaż przy użyciu odpowiednich łączników.

Rolę odpowiednich łączników spełniają wkręty ościeżnicowe firmy EJOT. Aby udokumentować ich przydatność do montażu antywłamaniowych okien i drzwi, w instytucie EPH w Dreźnie przeprowadzono wszechstronne badania. Przedmiotem tych badań było zamocowane przy pomocy wkrętów ościeżnicowych firmy EJOT okno rozwierno-uchylne. Laboratorium Projektów i Badań, w skrócie EPH, posiada odpowiednią akredytację i doświadczenie do przeprowadzania takich badań.

W badaniu wybrano najmniej korzystny wariant - zastosowano okno bez wzmocnienia stalowego, typowego rozwiązania dla okien z tworzywa sztucznego, a zamiast tego zamocowano tylko dwa usztywniające profile z aluminium. Dzięki temu, obciążenia przy próbie włamania przenoszone są w pełnym zakresie na łeb wkrętu. Antywłamaniowe okno zamocowano do celów testowych za pomocą wkrętów ościeżnicowych EJOT do ramy z litego drewna.

Badania przeprowadzono zgodnie z normą DIN EN 1627. W okno uderzano wielokrotnie za pomocą podwójnych opon o masie 50 kg. Okno pozostało na swoim miejscu, nie doszło do żadnych odchyleń czy przesunięć. Wynik był zadowalający. Po badaniach z wykorzystaniem obciążeń statycznych i dynamicznych przeprowadzono wymagane w normach badań, trzy próby włamania trwające po trzy minuty, przy użyciu śrubokrętów, kleszczy i łomów. Celem badania było podważenie profilu z tworzywa sztucznego przy łbie wkrętu ościeżnicowego.

I w tym wypadku elementy mocujące nie zawiodły. Mimo użycia dużej siły fizycznej przez inżynierów przeprowadzających badanie, okno pozostało w tej samej pozycji co przed badaniem. Warto odnotować, że podczas próby włamania, złamaniu uległy dwa śrubokręty.

Należy pamiętać, że planując zakup antywłamaniowych okien, powinniśmy zadbać o montaż z udziałem wkrętów odpowiednich wkrętów łączników np. wkrętów ościeżnicowych firmy EJOT, które posiadają świadectwo badań odporności na włamanie RC2.


Pytania?

Nasz Doradca Techniczny chętnie odpowie na wszystkie nurtujące was pytania.

wyślij zapytanie
EJOT wkręty ościeżnicowe:

wkręty ościeżnicowe


© Copyright EJOT 2021   Strona główna   Polityka Prywatności   Warunki sprzedaży towarów   Kontakt   Drukuj do góry
X Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej informacji