strona głowna
 


O firmie
Na Świecie
Branże EJOT
Produkty EJOT
Praca
Artykuły prasowe
Logistyka (SCM)
Certyfikaty
Kodeks postępowania
Do pobrania 

EJOT FDS® - Wkręt gwintujący do najtrwalszych połączeń blachFDS® w skrócie:
  • jednostronna dostępność
  • połączenie o wysokiej jakości z możliwością rozłączenia bez przygotowywania elementu konstrukcyjnego jak wcześniejsze wiercenie lub sztancowanie otworu
  • nie występują problemy z półosiowością otworów
  • nie występują straty materiałowe, nie tworzą się wióry
  • zastosowanie do blach o różnych pokryciach powierzchni
  • wysokie momenty luzowania i wytrzymałość na wibracje, nie występuje konieczność
  • zastosowania dodatkowych elementów zabezpieczających
  • możliwość demontażu i recyklingu
  • ponowne wkręcanie możliwe również w przypadku śrub metrycznych

"Trwalsze" łączenia w blachach
Właśnie w przemyśle motoryzacyjnym, gdzie zastosowane elementy konstrukcyjne muszą wytrzymać szczególnie wysokie obciążenia stawia się wysokie wymagania technice łączenia. Dlatego w konstrukcji karoserii coraz częściej stosuje się różne materiały, które należy połączyć w sposób trwały i pewny. Oprócz jednostronnej dostępności ważna jest również możliwość demontażu połączenia, ze względu na możliwość recyklingu. W tych złożonych warunkach zastosowania dobrze sprawdza się wkręt EJOT FDS®, dzięki któremu cienkie blachy ze stali i aluminium łączone są z zachowaniem wysokiej jakości i bez wcześniejszego nawiercenia otworów. Dzięki temu procesy robocze jak wcześniejsze nawiercanie lub sztancowanie stają się zbędne. Dzięki uformowanej nakrętce powstaje trwałe połączenie bez niepożądanego powstawania wiórów. Połączenie to odporne jest zarówno na obciążenia rozciągające jak i wysokie obciążenia ścinające.


Łączenie "bez otworów"
Łączenie za pomocą wkręta FDS® jest alternatywą dla standardowej praktyki wcześniejszego nawiercania łączonego elementu konstrukcyjnego. Dzięki optymalizacji kształtu wkręta można np.: podczas łączenia surowej karoserii w strukturze Space-Frame całkowicie zrezygnować z nawiercenia elementów mocowanych. Poza tym dopasowano parametry wkręcania do zmienionych warunków, a geometrię wkręta FDS® zoptymalizowano poniżej łba wkręta, co zmniejsza wypływ materiału, w kierunku przeciwnym do wkręcania. Jeśli w przeszłości otwór służył do przyjmowania wypływki materiału to obecnie przyjmowany jest on przez zwiększoną wolną przestrzeń poniżej łba wkręta.


Kolejność procesów wkręcania FDS® "bez otworu":
1. nagrzanie
2. przebijanie
3. wywijanie otworu
4. wygniatanie gwintu
5. wkręcanie
6. dokręcanie

Wybór wkrętarek
Do wywijania otworu potrzebne są wysoka liczba obrotów wkrętarki i zdefiniowana siła nacisku, wygniatanie gwintu i dokręcanie wymagają wysokiego momentu obrotowego. Przeznaczone do tego celu wkrętarki różnych producentów zostały zaprojektowane we współpracy z EJOT. W celu dokładnej specyfikacji odpowiedniego wyposażenia pomocą służy Państwu dział zarządzania produktem FDS® . W celu ustalenia kryteriów wyboru można ponadto przeprowadzić próby montażu w laboratorium technicznym EJOT® APPLITEC.


ALtracs® Plus
DELTA PT®
DELTA PT® DS
DELTA PT® P
DELTA PT® ALU
PT®
DELTAsert®
FDS®
SHEETtracs®
Spiralform®
EJOFORM®
EJOSYST®
rodzina "boss"
EPPsys
Mikrowkręty
Pozostałe informacje
© Copyright EJOT 2021   Strona główna   Polityka Prywatności   Warunki sprzedaży towarów   Kontakt   Drukuj do góry
X Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej informacji