strona głowna
 


O firmie
Na Świecie
Branże EJOT
Produkty EJOT
Praca
Artykuły prasowe
Logistyka (SCM)
Certyfikaty
Kodeks postępowania
Do pobrania 

EJOFORM® - elastyczność dzięki wielostopniowej obróbce plastycznejEJOFORM® w krótkim zarysie:
  • 100% dopasowanie do zastosowania
  • redukcja kosztów materiałowych i magazynowych
  • duży potencjał oszczędnościowy dzięki wielofunkcyjności
  • uproszczenie montażu
  • eliminacja nieekonomicznej obróbki skrawaniem

"Filozofia" EJOFORM®

Jak różnorodny jest zakres zastosowań elementów złącznych, tak różnorodne są możliwości produkcji formowanych na zimno elementów złącznych. Produkty EJOFORM® firmy EJOT to innowacyjne rozwiązania połączeń i konstrukcji każdorazowo zgodne z konkretnym zastosowaniem. Spełniają różne wymagania, na przykład jako haki, trzpienie ustalające, tulejki dystansowe lub elementy justujące. Te indywidualne produkty produkowane są w wielostopniowym procesie formowania na zimno. W tej technologii odcinek drutu formowany jest w nawet sześciu stopniach formowania do złożonego elementu łączącego.

Produkty EJOFORM® są częściami konstrukcyjnymi konsekwentnie dopasowanymi do poszczególnych zastosowań. Dzięki wczesnemu włączeniu do prac projektowych inżynierów EJOT istnieją wspaniałe możliwości wykorzystywania różnorodnych potencjałów oszczędności kosztów i optymalizacji zastosowań. Współpraca od pierwszych koncepcji aż po produkcję seryjną jest istotną częścią składową sposobu pracy EJOT.

"Obliczalne zalety"

Szczególne możliwości optymalizacji dzięki produktom EJOFORM® najlepiej można uwidocznić na przykładzie. Część formowana na zimno EJOFORM® (rys. z prawej) wyprodukowana w 5-stopniowym procesie formowania na zimno umożliwia w porównaniu do części toczonej (rys. z lewej) oszczędność około 25% materiału. Ponadto istnieją dalsze zalety zastosowań technicznych. W ten sposób rozwiązanie EJOT ze zintegrowanym sześciokątem zewnętrznym w porównaniu do napędu pod śrubokręt może przenosić znacznie wyższe momenty dokręcające. Dodatkowo istnieje możliwość uformowania na zimno części EJOFORM® z każdym rodzajem gwintu (tutaj: DELTA PT®), do różnorodnych materiałów w celu spełnienia wszelkich wymagań.
Zalety ekonomiczne w zastosowaniu produktów EJOFORM® uzasadnione są procesem produkcji. Koszty narzędzia, które na początku są wysokie, amortyzują się wskutek wysokiej wydajności i ekonomiczności procesu produkcyjnego EJOFORM® od określonej ilości, która zmienia się w zależności od produktu. W ten sposób dzięki dużej produktywności obróbki plastycznej w porównaniu do obróbki toczenia i frezującej poprawia się struktura kosztów dla klienta, która jest tym lepsza, im większa jest wykonywana ilość.
Ponadto również w dziedzinie materiałów - w zależności od wykonania produktów - realne są oszczędności kosztów do 80%.

Obróbka "dodatkowa"
Precyzyjne elementy EJOFORM® można dodatkowymi procesami uszlachetnić i uzupełnić. W zależności od zastosowania i wymagań EJOT oferuje z jednej ręki szeroką paletę elementów złącznych i optymalną technikę połączeń.
W celu wykonania np. otworów, podcięć, kul lub podcięć od tyłu można elementy ukształtowane plastycznie obrobić skrawaniem, gwinty wewnętrzne również ukształtować plastycznie.
Elementy EJOFORM® produkowane są z różnych materiałów. W pierwszej kolejności ze stali do ulepszania względnie do nawęglania i aluminium, na życzenie klienta także ze stali nierdzewnej. Własności mechaniczne zgodne z normą DIN ISO 898 osiąga się dzięki obróbce cieplnej. W przypadku specjalnych geometrii gwintów stosuje się odpowiednie normy zakładowe firmy EJOT. Pokrycia galwaniczne odpowiadają normie DIN EN ISO 4042, inne pokrycia, przykładowo o odporności 1000 godz. w komorze solnej, są również możliwe.

możliwe "wykończenia":

EJOT Acupoint® pomoc przy wkręcaniu

EJOT CONLOK® profilowanie części pod główką

EJOT VIBRALOK® Zabezpieczenie przed wykręceniem się w przypadku obciążeń wibracyjnych

ALtracs® Plus
DELTA PT®
DELTA PT® DS
DELTA PT® P
DELTA PT® ALU
PT®
DELTAsert®
FDS®
SHEETtracs®
Spiralform®
EJOFORM®
EJOSYST®
rodzina "boss"
EPPsys
Mikrowkręty
Pozostałe informacje
© Copyright EJOT 2021   Strona główna   Polityka Prywatności   Warunki sprzedaży towarów   Kontakt   Drukuj do góry
X Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej informacji